Adınıza Kaç Gsm Açılmış

Levent AYDIN (ÖZEL DEDEKTİF)

Yıllardır Cep Telefonu Operatörleri Abone Sayılarını Artırmak Ve Rakip Operatörlerden Bir Adım Önde Olabilmek Için Kendi Bayiilerine Prestij Veya Çeşitli Ödüller Vaadi Ile Hat Şatışlarını Artırmak Için Kotalar Koydular, Bu Kotalar Operatörlerin Kendi Bayiileri Arasında Bile Rekabete Neden Oldu, Olduda Bu Telefon Kartı Konusunda Bu Kotalar Nasıl Doldurulacak, Satışlar Nasıl Olacaktı.

Yurdum Esnafı Düşündü Taşındı Bir Çözüm Üretti, X Bayii Kendi Arkadaşları Ve Yakınlarının Üzerlerine Hatlar Açmaya Başladı, Olmadı Hat Aboneligi Için Gelen Vatandaşlarında Bilgisi Haricinde’de Hatlar Açılmaya Başlandı, “AÇIK HAT” Adı Altında Yüzlerce Binlerce Hatlar Kimliksiz, Imzasız Satışa Sunuldu. Bu Fikrin Çıkış Sebebi Belkide Çok Masumane Idi. Ama Zamanlar Bu Hatlar Yasa Dışı Iş Yapan Insanların Işlerine Yardımcı Olmada Degişmez Bir Enstrüman Haline Geldi. Mesela Bir Dolandırıcılık, Tehdit, Şantaj, Terör Olayına Karışan Bu Hattın Gerçek Sahibi Hiçbir Şeyden Habersiz Işinde Gücünde Ugraşırken Bir Sabah Operasyonla Gözaltına Alınmış Ardından Suçsuz Oldugunu, Sözkonusu Olaylar Veya Olayla Ilgisi Olmadıgını Ispatlamak Için Avukatlar, Mahkemeler Vs. Yıllarca Ugraşması Gerekebilir.

ÖNLEM OLARAK NE YAPMALIYIZ

En Basit Şekliyle; Gsm Operatöründen Bir Hat Alırken Verdiginiz Kimlik, Sürücü Belgesi Veya Kimliginizi Temsil Eden Herhangi Bir Belgenin Fotokopisinin Hat Için Alıkonulması Durumunda, Belgenin Üzerine Belirgin Bir Şekilde Çapraz Veya Yatay Olarak Hangi Numara Ile Ilgili Işlem Yapılacak Ise O Numaranın Yazılması Örnegin: “05xx Xxx Xx Xx” Şeklinde, Bilginiz Dışında Hatlar Açılmasını Önlemiş Olursunuz.

AÇIK HATLARLA İLGİLİ MAHKEME AŞAMASINDAYSANIZ

Öncelikle Abonelik Sözleşmesi Her Numara Için Ayrı Ayrı Doldurulur Ve Imza Altına Alınır, Eger Suça Karışan Hat Sizin Bilginiz Dışında Işlem Görmüş Ise;

1- Avukatınızdan Sözkonusu Hattın Abonelik Sözleşmesindeki Yazı Ve Izmaların Bilirkişi Tarafından Sizin Yazı Ve Imzanızla Mukayese Edilmesini Isteyebilirsiniz.

2- Suça Karışan Ve Halihazırda Kullanmış Oldugunuz Hattın Suçun Işlendigi Tarih Ve Saatlerdeki Baz Istasyonları Kayıtlarının, Davanın Görüldügü Mahkemenin Hakimden Talep Etmeniz Halinde Ve Sizin Malum Tarih Ve Saatte Farklı Bölgelerde Oldugunuzu Şahitler, Kamera Kayıtları Vs. Ile Ispatlamanız Durumuda Büyük Ölçüde Size Fayda Saglayacaktır.

3- Suça Karışan Hattın Kullanıldıgı Telefona Hangi Hatlar Takılmış Bu’da Sizin Masumiyetiniz Konusunda Önemli Bir Delil Olacaktır.

4-Daha Fazla Yardım Için Ankara Özel Dedektiflik Bürosu Ile Iletişime Geçebilirsiniz. İrtibat Için Iletişim Sayfasına Tıklayınız.

KONU HAKKINDAKİ GELİŞMELER Ve ÖNLEMLER RESMİYETTE NE DURUMDA

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu (BTK), Internet Sitesindeki Iş Planında Önemli Gelişmeleri Paylaşıyor, Bu Planlar Arasında Kişilerin Adlarına Kayıtlı Kaç Hat Oldugunu Yakın Bir Zamanda Ögrenebilme Imkanı Olabilecek. Bu Plan Ve Çalışmaların Altında Yatan Sebepler Benim Yukarıda Izah Ettigim Suç Ve Suçlularla Mücadele Kapsamındadır.

Aşagıdaki Link Tıklanarak Adınıza Kayıtlı Hatları Sorgulayabilirsiniz.

TOP